Nowe narzędzia SSL – Generator CSR Dekoder i Tester

Obrazek dla Nowe narzędzia SSL – Generator CSR Dekoder i Tester

Nowe narzędzia on-line SSL

Aby ułatwić Państwu proces zamawiania Certyfikatów SSL przygotowaliśmy dedykowane narzędzia on-line na naszej stronie internetowej.
Należą do nich:

Generator CSR, Dekoder CSR oraz Tester CRT

Co to jest CSR?

CSR (ang. Certificate Signing Request) to tzw. „żądanie certyfikacji” czyli innymi słowy zakodowana wiadomość, zawierająca informacje identyfikujące wnioskodawcę takie jak: Organizacja, Domena, adres e-mail, czy Państwo. Jest on sparowany cyfrowo z oddzielnym kodem, tzw. Kluczem Prywatnym.

Kod CSR jest wymagany podczas składania zamówienia na certyfikat SSL.

Nie wiesz czy potrzebny Ci certyfikat SSL? Polecamy nasz artykuł:

Kiedy certyfikat SSL się przydaje?

Jak wygenerować kod CSR?

Jest kilka możliwości. Kod CSR jak i klucz prywatny możemy wygenerować bezpośrednio na swoim serwerze, w panelu hostingowym DirectAdmin ( o czym pisaliśmy w poradniku Instalacja SSL  ) ale od teraz również bezpośrednio za pomocą narzędzi na stronie HitMe.pl

W tym celu przygotowaliśmy prosty formularz on-line do wygenerowania kodu CSR oraz Klucza Prywatnego. Wystarczy podać w formularzu wymagane do certyfikatu dane, następnie skopiować i zapisać w bezpieczne miejsce swój CSR oraz osobno – Klucz Prywatny. W tym celu możemy posłużyć się systemowym Notatnikiem czy innym narzędziem tekstowym.

Generator CSR w HitMe.pl

Klucza Prywatnego nie należy usuwać, gdyż będzie on potrzebny do działania certyfikatu, który zakupimy od wystawcy.

Uwaga! Jeśli stracimy klucz – należy ponownie wygenerować kod CSR.

 

Dekoder CSR

Ponieważ żądanie CSR jest zakodowane, w celu weryfikacji umieszczonych w nich informacji np. sprawdzenia czy podaliśmy poprawne dane, należy taki kod CSR rozkodować.

Do tego celu służy narzędzie Dekoder CSR.

 

Tester CRT

Aby sprawdzić czy Certyfikat oraz Klucz Prywatny do siebie pasują – należy z kolei skorzystać z przygotowanego narzędzia Tester CRT, który sprawdzi poprawność oraz zweryfikuje okres ważności certyfikatu SSL (czyli na jak długo został wystawiony certyfikat SSL).

 

SSL w HitMe.pl

  • tanie certyfikaty SSL – Dzięki umowom partnerskim z wieloma dostawcami, możemy zaoferować najlepsze warunki certyfikatów w Polsce!
  • administracja i instalacja certyfikatu za Ciebie *VPS z Administracją

Zakup certyfikat

 

Posiadasz WordPress i certyfikat SSL?

Chcesz wdrożyć certyfikat SSL samodzielnie?

Polecamy również nasz artykuł, w którym poruszamy zagadnienie problemu „ssl mixed-content”, z którym możesz się spotkać podczas samodzielnego wdrażania certyfikatu SSL na stronie WWW – oraz przedstawiamy rozwiązanie w przypadku WordPress.