Budowa wizerunku firmy w sieci z pomocą usługi hostingowej

Obrazek dla Budowa wizerunku firmy w sieci z pomocą usługi hostingowej

Wizerunek w sieci.

W dzisiejszych czasach każde przedsiębiorstwo, które obiera drogę sprzedaży bądź oferowania usług w sieci, w głównej mierze zastanawia się nad tym, jak dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, jaki przekaz marketingowy zastosować oraz jak zwrócić uwagę na poszczególne elementy oferty. Jest to działanie korzystne, aczkolwiek często zdarza się, iż witryny, które prezentują swoje treści w piękny i estetyczny sposób, posiadające bogatą ofertę i generujące treści marketingowe w sposób znacząco wpływający na swoich potencjalnych klientów, zwyczajnie przestają działać.

 

Czym jest wizerunek?

To szereg możliwości na zaprezentowanie swojego przedsiębiorstwa w dokładnie taki sposób, aby pokrywał się on z wizją założyciela, jak i skutecznie docierał do klientów, jednocześnie będąc pozytywnie odebranym.

Nieodzowną rolę w kształtowaniu wizerunku firmy, pełnią działy marketingowe, które budują takowy przekaz, kierują treści do użytkowników, emitują reklamy i przedstawiają oferty dokładnie w taki sposób, który łączy się z danym przedsiębiorstwem i w ogólnym rozrachunku, tworzy spójną całość. Wszystko w takim przypadku powinno działać jak w szwajcarskim zegarku. I rzeczywiście tak często jest, aż do pewnego momentu, gdy potencjalny klient wchodząc na stronę przedsiębiorstwa, zobaczy 3 cyferki, jakiś mało sympatyczny tekst i blank page (ang. pusta strona). Stało się, właśnie w tym momencie, cały przekaz marketingowy, cała praca działu handlowego i promocyjnego, emisja reklam i wszystko pochodne, straciło swój sens, gdyż strona zwyczajnie nie działa.

Czy jest coś gorszego?

 

Awaria, a wizerunek firmy.

Wbrew pozorom, użytkownicy zazwyczaj nie wiążą bezpośrednio awarii danej firmy, z firmą obsługująca usługę hostingu, a jedynie z firmą docelową, która w ich oczach, automatycznie traci status rzetelnej i operatywnej.

Mimo, iż właściciele przedsiębiorstwa zazwyczaj uskuteczniają przekaz – to nie nasza wina, to wina dostawcy, to i tak znamy z doświadczenia taki odbiór przez klientów. Należy spłycić tutaj odbiór do pierwszego wrażenia – nie działa to nie działa. Tak więc jak należy chronić się przed takowymi sytuacjami oraz jak komunikować klientowi tego typu zdarzenia, aby nie stracić na autorytecie oraz rzetelności?

 

Dobry wybór usługi hostingowej.

Jako podstawę musimy przyjąć odpowiedni dobór usługi. Wchodząc na witryny dostawców usług hostingowych, praktycznie wszędzie dostrzeżecie – niezawodność, 99.99% uptime et cetera. To jest właśnie wyżej wspomniany przekaz marketingowy i tutaj należy zgłębić historie przedsiębiorstwa i rzeczywistą sytuacje. Czasami wystarczy wejść na Fanpage danej firmy hostingowej i już zauważymy setki komentarzy o charakterze – nie działa. To lampka, która powinna się zapalić przy wyborze tak fundamentalnego elementu funkcjonowania w sieci.

Zawsze w wyborze potocznego „hostingu” należy kierować się rozsądkiem, niekoniecznie korzyściami czy ceną.

 

Pomiędzy ceną a jakością.

Bywa tak, że jako właściciel firmy znajdziesz oszczędność w usługach tego typu, niemniej jednak, stracisz 25 razy tyle, przez awarie, nieudolność wsparcia technicznego, brak wydajności sprzętu czy sam panel, który z intuicyjnością wiele wspólnego nie ma. Usługi hostingowe to forma dzierżawienia miejsca na serwerach, których utrzymanie kosztuje, zarówno prąd, sieć jak i sam sprzęt to drogie elementy składowe. Dodajmy do tego obsługę administratorów technicznych i tworzy nam się solidna suma, którą musi ponieść firma hostingowa, aby takową usługę wysokiej jakości zaoferować. Wiele firm, jest w stanie zaproponować swoje usługi za 1-5 zł, aczkolwiek z realnego punktu widzenia, nie powinniśmy doszukiwać się tam jakości. Oczywiście nie zawsze też kierujmy się zasadą – drożej – > lepiej, ponieważ przepłacanie za swoje usługi to też bardzo szybki sposób na marnowanie funduszy. Kluczowy aspekt to znalezienie złotego środka pomiędzy ceną, a jakością.

 

Ważne wsparcie techniczne.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze usługi, jest oczywiście wsparcie techniczne. Nie miniemy się z prawdą, że 80% klientów nie do końca ma świadomość mechaniki sieci, konfiguracji i bardzo często potrafi jednym, przypadkowym kliknięciem wpaść w tarapaty. Tutaj istotny jest czas reakcji. Bywa tak, że na kontakt z działem technicznym czy odpowiedź w zgłoszeniu, oczekujemy wiele godzin, które tylko pogarszają sytuację. Tak więc decydując się na daną firmę usługową, musimy mieć świadomość jak działa obsługa techniczna. Takowe informacje uzyskamy od firmy, dlatego powinniśmy upewnić się co do:

  Czy support pracuje 24/7?

  • Jaki jest średni czas reakcji na zgłoszenie?
  • Jaki zakres pomocy uzyskamy?

Wiele firm hostingowych, umywa dłonie od pomocy klientom w konfiguracji ich oprogramowania. Dostarczają usługę i dbają tylko o jej ciągłość. Dlatego warto skorzystać z usług hostingowych, które nie tylko dostarczą nam fundament pod witrynę, ale jednocześnie pomogą, gdy na drodze konfiguracji bądź funkcjonowania, napotkamy problem dla nas nie do przejścia.

 

Podsumowanie.

Reasumując, wybierając usługę hostingową, jeżeli chcemy zachować rzetelność i funkcjonowanie na najwyższym poziomie, musimy kierować się rozsądkiem. Nie powinniśmy wybierać usług pod kątem cenowym, gdyż w dłuższym wymiarze czasu, ta oszczędność wróci w postaci pomnożonych kosztów utraty klientów. Kolejnym aspektem jest właśnie wsparcie techniczne, które ogranicza swoje działanie do podstaw zapewnienia ciągłości dostępu do usługi – to błąd. Szukajmy firm, które w ofercie mają nie tylko uruchomienie serwera, ale również możliwość pomocy w kłopotach, czy przy konfiguracji. W HitMe zawsze kierujemy się zasadą dzielenia wiedzy i staramy się nie zostawiać klienta samego z problemami. Istotny również jest czas reakcji, który zawsze warto przetestować. Jeżeli wybierzecie fundament swojej strony internetowej z rozsądkiem, kierując się powyższymi zasadami, wasze witryny będą działać, a wasze firmy rosnąć efektem kuli śnieżnej.

Tego wam życzymy!