Jaki serwer VPS wybrać?

Obrazek dla Jaki serwer VPS wybrać?

Serwer VPS to taka Twoja prywatna chmura. Służy do przechowywania stron www i poczty e-mail. Rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm – posiada niższą cenę niż serwer dedykowany i lepsze parametry niż serwer współdzielony. VPS został uruchomiony w chmurze, która należy do fizycznego serwera. Dowiedz się jaki VPS wybrać.

Kiedy wybrać Serwer VPS?

Serwery VPS sprawdzą się wtedy, gdy szukasz bezpieczeństwa i stabilności w prowadzeniu swojego sklepu internetowego lub innych witryn. Tego typu serwer posiada własny system operacyjny oraz zasoby. W łatwy sposób wykonasz za jego pomocą kopię zapasową lub zmienisz konfigurację – to jedna z największych zalet, które szczególnie doceniają użytkownicy, których witryny generują problemy. Istnieje także możliwość szybkiego odbudowania zasobów jeśli zdarzy się awaria.

Serwer VPS wybierany jest często przez początkujące lub małe firmy, które nie mogą pozwolić sobie na zakup serwera dedykowanego, czyli najbardziej zaawansowanego spośród wszystkich rodzajów serwerów.

Jak wybrać Serwer VPS?

Co cechuje dobry serwer? Bezpieczeństwo i stabilność działania. Serwer VPS jest oddzielony od innych klientów firmy hostingowej. Sprawdź także wszystkie parametry – niewielkie sklepy internetowe lub blogi nie wymagają najlepszych parametrów. Natomiast witryny odwiedzane dziennie przez tysiące użytkowników bądź sklepy z wieloma podstronami potrzebują wyjątkowego wsparcia i większej mocy obliczeniowej niż zwykły hosting współdzielony.

Na jakie parametry szczególnie należy zwracać uwagę:

Procesor i liczba rdzeni.

Procesor zarządza wszystkimi operacjami, jakie wykonujesz na swoim serwerze. Ma on jednak swoją wydajność, dlatego kupując więcej rdzeni, możesz umożliwić obsługę większej ilości osób na raz. Ilość rdzeni procesora nie jest jedyną kwestią, o którą należy zadbać. Aby serwer VPS mógł dobrze działać, kup szybki procesor. Sprawdź, czy firma oferująca usługi wynajmu odpowiada Twoim potrzebom.

Pamięć RAM.

Jej zadaniem jest zapewnienie wydajnych operacji. Przechowuje wszystkie aktualnie uruchomione programy oraz inne wrażliwe dane. Zwracaj szczególną uwagę na wysoką pamięć RAM – szczególnie jeśli Twoja witryna wymaga bezbłędnego działania i płynności. Ma to szczególne znaczenie w sklepach internetowych i aplikacjach. Jak sprawdzić minimalną ilość RAM’u? Sprawdź ilu użytkowników korzysta na raz z Twojej strony i pomnóż tę ilość przez zużycie pamięci. To nie jest idealna kalkulacja, ale da Ci pewne wyobrażenie.

Powierzchnia i rodzaj dysku.

VPS powinien zostać wyposażony przynajmniej w dysk SSD, który działa w trybie RAID 10. Duża pojemność dysku to podstawa w przypadku sklepów e-commerce bądź bardzo rozbudowanych aplikacji on-line. W HitMe oferujemy również dyski NVMe czyli najnowszą i najszybszą obecnie technologię pamięci masowej do wykorzystania w serwerach. Sprawdź Najsilniejszy VPS NVMe. Najszybszy serwer z dedykowanym admin (hitme.pl)

Systemy operacyjne.

Dwa systemy operacyjne wykorzystywane w VPS to Windows oraz Linux. To właśnie one obsługują zdecydowaną większość stron internetowych, z jakich wszyscy korzystamy na co dzień. Warto poznać je bliżej.

Windows Server to produkt od Microsoft. Przypomina Windowsa w standardowej wersji, nieprzeznaczonej dla serwerów. Jego obsługa staje się przez to bardziej funkcjonalna i pozwala na szybkie opanowanie wszystkiego. W HitMe oferujemy serwery VPS z Windows w wersjach 2008-2019. Dzięki usłudze VPS z Windows możesz pracować na swoich programach biurowych tak samo jak w swoim biurze. Zdalnie i z każdego miejsca z dostępem do internetu. Sprawdź nasze Serwery VPS Windows. Serwery 24/7 z zdalnym pulpitem w HitMe.pl

Linux jest darmowym systemem operacyjnym typu open-source i najbardziej rozpowszechnionym wśród systemów serwerowych. Najlepsza wersja VPS  jeśli zależy Ci na pewności dostępu do zasobów oraz na możliwości instalacji własnego systemu operacyjnego z obrazu ISO to VPS KVM na dyskach SSD NVMe. Serwery VPS KVM w Polsce. (hitme.pl)

Jak postawić serwer na VPS?

Twoja firma wymaga bezpiecznego serwera o najlepszym możliwym działaniu. Dzięki temu zachowasz płynność swojej witryny, lepiej uchronisz się przed atakami czy spełnisz wymogi RODO. Szybkość działania jest szczególnie istotna w przypadku sklepów internetowych, które koniecznie muszą przyciągnąć i utrzymać uwagę klienta – konsumenci zrezygnują z zakupów, jeśli strony nie będzie poprawnie działać. Chcesz wiedzieć jak postawić serwer na VPS? Skorzystaj z usług firmy specjalizującej się w hostingu.

W HitMe możesz wybrać spośród kilku rodzajów serwerów VPS, w tym takie z opieką administratora, który w HitMe nazywamy Hostingiem Dedykowanym. W ofercie mamy także Serwery VPS SSD czy Serwery VPS KVM bez administracji – tu sam zarządzasz serwerem. Jaki serwer VPS wybrać? Dowiedz się, czym wyróżnia się każdy z jego rodzajów.

Tanie VPS bez administracji.

Serwer VPS SSD na terenie Polski nie posiada limitu transferu. W zależności od Twojego wyboru otrzymasz nawet dysk ze 250 GB. Pamięć RAM osiąga nawet 16 GB. Dzięki tym i wielu innym podzespołom otrzymasz wydajność umożliwiająca utrzymanie Twojej usługi 24 godziny na dobę. Jeśli chcesz zdecydować się na konfigurację dopasowaną do prowadzonego biznesu – skontaktuj się z nami! Doradzimy, w jaki sposób przeprowadzić całą operację bez najmniejszych problemów.

Nasze dyski SSD pracują na sprzęcie RAID – to gwarancja niezawodności. Aktywacja serwerów VPS z SSD przebiega całkowicie online. Zyskaj go nawet w minutę! Dodatkowo korzystamy jedynie z serwerów uznanych producentów, takich jak DELL, HP, które zostały wyposażone w procesory Intel Xeon. Umożliwiają pracę całodobową wraz z korekcją błędów.

Serwery VPS z Windows świetnie sprawdzają się do pracy zdalnej. Możesz zarządzać nimi wprost z panelu administracyjnego. Sam system operacyjny połącz ze zdalnym pulpitem – wtedy zyskasz nad nim kontrolę.

W ramach naszej usługi dostarczamy licencję na Windows Server. A jeśli w trackie naszej współpracy zaistnieje potrzeba na serwer o większej mocy, z łatwością przejdziesz na wyższy pakiet VPS Windows.

Szybka aktywacja serwera to jeden z największych atutów. Jak go uruchomić? Wystarczy, że opłacisz fakturę – już za kilka minut możesz korzystać z zakupionego serwera. Na Twoją skrzynkę e-mail dotrze informacja z potwierdzeniem pozytywnie zakończonej aktywacji.

Serwery Windows umożliwiają pracę 24/7. Korzystaj z nich oraz konfiguruj z dowolnego miejsca i wybranej przez siebie godzinie. To elastyczne rozwiązanie, które nigdy Cię nie ograniczy!

Do czego można stosować serwer VPS?

VPS sprawdzi się najlepiej w przypadku prowadzenia sklepu internetowego, strony internetowej o średnim ruchu. Stosuje się go także podczas zakładania serwera przeznaczonego do gier, poczty e-mail. Oferuje więcej zasobów niż hosting współdzielony.

Podsumowując – serwer VPS, co to? Tańsza wersja serwerów, z których mogą skorzystać średnie i małe firmy. Decydując się na wynajem serwera, wybierz profesjonalną firmę zapewniającą najwyższej jakości usługi, np. administrację 24/7. Każdy biznes potrzebuje stabilności i wydajności – uzyskasz ją dzięki wsparciu bezawaryjnych usług hostingowych. Sprawdź ofertę HitMe!

Podoba Ci się? 0
Miniaturka Adam
Autor: Adam
Justyna thumb
Autor: Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *