Jaki serwer wybrać dla małej firmy?

Obrazek dla Jaki serwer wybrać dla małej firmy?

Każda firma potrzebuje swojego miejsca w sieci. Dzięki czemu możemy umieścić swoją stronę internetową lub utworzy firmową pocztę e-mail z właściwym dla siebie adresem. Przedsiębiorstwa wykupują własne centrum on-line, w którym zgromadzą istotne dla siebie dane — za ich pomocą mogą prowadzić swoją działalność. Dzięki nim może zaistnieć wiele procesów, niezbędnych do jego funkcjonowania – nie można wyobrazić sobie dobrze zorganizowanego biura bez poczty lub usługodawcy, który nie prezentuje swojej oferty w Internecie. Jaki serwer wybrać tak aby go wykorzystać?

Zakupione miejsce na serwerze hostingowym pełni wiele innych funkcji. Umożliwia dostęp do informacji dla Klientów, a także może oferować narzędzia dla pracowników w terenie, na wyjazdach. Jednocześnie chroniąc dane przed dostępem niepowołanych osób i wyciekiem wrażliwych informacji. Należy dobrze wybrać serwer, by działał on równomiernie do potrzeb firmy, a także zapewniał bezpieczeństwo wszystkich zebranych danych.

Serwer taki musi być objęty także opieką profesjonalnych administratorów, którzy zareagują, jeśli w działaniu serwera pojawi się błąd. A Ty, nie musisz zatrudniać dodatkowego personelu do jego obsługi. 

Wybór odpowiedniego serwera jest kluczowy dla każdej firmy, jednak małe przedsiębiorstwa mają utrudnione zadanie ze względu na często ograniczone koszty. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym niewielkie przedsiębiorstwa mogą korzystać z wysokiej jakości serwerów on-line. Dowiedz się, jak wybrać serwer dla firm i czym kierować się przy jego wyborze.

Serwer dla firmy — na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pamięć masowa serwera to pierwsza kwestia, jaką należy brać pod uwagę, jeśli wynajmujemy serwer dla firm. Przechowujemy nieraz spore ilości wiadomości e-mail przez kilka lat jako archiwum. A jeśli dysponujemy większą ilością pracowników, potrzebna ilość miejsca wzrasta. Kolejną kwestią może okazać się magazyn dla udostępniania plików w firmie lub plików przechowywanych na potrzeby strony internetowej.  W przypadku małych przedsiębiorstw wystarczający może być serwer z  około 240 GB miejsca na dysku, którą możemy później zwiększać.

Zwróć uwagę także na:

  • prędkość procesora — istotny jest nie tylko model procesorów, jego taktowanie ale także ilość dostępnych rdzeni, dzięki nim serwer może płynnie wykonać większą ilość zadań dla większej liczby użytkowników,
  • pojemność dysku – w przypadku HitMe pojemności pamięci dyskowej serwera zaczynają się już od 60GB, w zależności od wybranego planu, który możesz dostosować do potrzeb swojej firmy. Taka pamięć dyskowa jest zabezpieczona przed utratą danych poprzez stosowanie sprzętowych macierzy RAID oraz dzięki kopią zapasowym, o które inaczej musiałbyś się sam martwić,
  • nowoczesne oprogramowanie – komercyjne oprogramowanie Litespeed, które wysuwa się na prowadzenie pod względem wydajności i możliwości względem standardowych rozwiązań oprogramowania Apache powoduje że wzrasta wydajność np. szybkość Twojej strony WWW względem konkurencji. Oprogramowanie wpływa także na bezpieczeństwo powłoki WWW oraz poczty e-mail (SPAM). Dowiedz się czy firma, w której chcesz zakupić hosting oferuje nowoczesne rozwiązania.

Jaki rodzaj serwera będzie odpowiedni dla małej firmy?

W przypadku małych firm, podczas zakupu serwera dużym ograniczeniem jest budżet. Warto dowiedzieć się, jak za najniższą z możliwych kwot zapewnić sobie bezpieczny i dobrze działającą usługę. Dowiedz się, jaki serwer do małej firmy wybrać?

Jeśli na posiadasz niewielki budżet, zdecyduj się na zakup usługi Hostingu WWW. To praktyczne rozwiązanie, szczególnie w przypadku firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na rynku. Hosting kosztuje o wiele mniej niż nowy serwer, który będziesz przechowywać w swoim biurze. Serwer w biurze wiąże się z wymogiem zakupu sprzętu oraz okresowej wymiany podzespołów. To również inwestycja w infrastrukturę sieciową czy zatrudnienia administratora, który musi doglądać serwera i komponentów. Wybierając serwer w HitMe nie ponosisz wszystkich tych kosztów, a wraz z zakupem usługi takie jak Najsilniejszy VPS NVMe otrzymujesz także dedykowanego Ci administratora. Indywidualne zatrudnienie wykwalifikowanej osoby do opieki nad serwerem wiąże się ze sporym nakładem finansowym – dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wybór usługi hostingowej. 

Typ serwera to jedynie pierwszy krok do wyboru odpowiedniego sprzętu. Kluczowe są jego parametry. Dowiedz się, jak dobrać mały serwer dla firmy, by sprawdzał się jak najlepiej.

Podstawowe parametry serwera

Podstawą jest wydajny procesor. Sprzęt, z którego korzystamy, a który został przystosowany do pracy bez przerwy 24/7. Procesory Intel Xeon — umożliwiają wykorzystanie potencjału pamięci ram ECC-R z korekcją błędów. Duże macierze dyskowe ze sprzętowym RAID10. To wszystko w połączeniu wypracowaną konfiguracją — której możliwości nieustannie są w HitMe zwiększane. 

Zdecyduj się na zakup sprzętu oferującego dostępność wykwalifikowanych administratorów — przez 24/7. Co dzięki temu zyskasz? Zajmujemy się kompleksową obsługą Twojej powłoki dedykowanego hostingu. Dzięki niemu możesz skupić się na rzeczach najważniejszych dla Ciebie i Twojej firmy. My zadbamy o całą konfigurację i aktualizację wszystkiego na czas. Nasz Hosting Dedykowany VPS z pełną opieką administracyjną zapewni Ci spokój i zawsze najnowsze wdrożenia technologii, konfiguracji. Jeśli nie chcesz VPS, a potrzebujesz większej mocy niż tani hosting NVMe sprawdź nasze rozwiązanie hostingu elastycznego jak: Hosting WordPress czy Hosting dla PrestaShop.

Sprawdź usługi, które w jak największym stopniu chronią Twoje dane i pozwalają na działanie bez żadnych błędów. Dzięki temu unikniesz wycieku wrażliwych informacji, istotnych z punktu widzenia działania firmy i nieprzerwaną pracę. W HitMe zadbamy o:

  • bezpieczeństwo zasilania poprzez użycie między innymi zasilania redundantnego, agregatów prądotwórczych
  • bezpieczeństwo fizyczne, czyli brak dostępu niepowołanych osób do serwerowni — dzięki temu o wykonywaną usługę zadbają jedynie osoby posiadające wiedzę i doświadczenie 
  • bezpieczne łącza, obejmującego dywersyfikację dostawcy łączy do centrum danych

Przeczytaj więcej o naszej ochronie serwerów w profesjonalnym centrum danych.

Nawiąż współpracę z firmami oferującymi usługi hostingowe z dużym doświadczeniem na rynku oraz udoskonalającymi stale swoją ofertę. Zaletą firm — takich jak przykładowo HitMe, jest także współpraca z największymi firmami, które wymagają rzetelnej i stabilnej jakości usług.  

Jaki system operacyjny serwera wybrać?

Serwer dla małej firmy może posiadać jeden z następujących systemów operacyjnych: Windows lub Linux.

System operacyjny Linux spotykany jest często w przypadku serwerów świadczących usługi WWW. Charakteryzuje się niskimi kosztami, dlatego często wybierany jest przez firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność.

Chcesz prowadzić pracę zdalną na swoim biurowym oprogramowaniu przez zdalny pulpit? W ofercie HitMe znajdziemy także wirtualne Serwery VPS Windows – rozwiązanie najlepiej sprawdzające się między innymi w przypadku firm. W HitMe, do wyboru otrzymasz kilka planów zawierających między innymi: 1 dedykowany adres IP, Windows Serwer 2008-2019 oraz kopie zapasowe od 7 do 14 dni. Dzięki temu możesz pracować na serwerze, jak przy swoim komputerze w biurze, z dowolnego miejsca na świecie.

Podsumowując – jaki serwer do małej firmy wybrać?

Twoja firma potrzebuje niedużego miejsca w sieci na wizytówkę oraz pocztę e-mail dobrym rozwiązaniem będzie Hosting WWW – Plan „Mała Firma”. Używasz WordPress, wooCommerce lub prowadzisz sklep e-commerce na PrestaShop? – Idealne będą nasze Hostingi Elastyczne. Gdy posiadasz kilka stron WWW i potrzebę obsługi większego ruchu – wybierz nasz Hosting Dedykowany SSD czyli VPS z administracją. Interesuję Cię praca na zdalnym pulpicie, np. uruchamianie programów księgowych i dostęp do nich z każdego miejsca? Wybierz VPS z Windows.

Możesz także zdecydować się na serwery dedykowane posiadające dużą moc obliczeniową, które sprawdzą się w przypadku chęci powiększenia firmy. Co ważne, to nie jest stała decyzja. W każdej chwili możesz migrować do większych usług wraz z rozwojem Twojej firmy, a w HitMe służymy Ci tym pomocą.