WooCommerce czy Prestashop?

Obrazek dla WooCommerce czy Prestashop?

WooCommerce czy Prestashop? Na czym postawić sklep internetowy?

Otwierasz sklep internetowy? Czas na wybór odpowiedniej platformy, na której będzie mógł on powstać. Dwa najczęściej wybierane rozwiązania oferujące wiele funkcji to WooCommerce oraz PrestaShop. Porównaj je i sprawdź, który z nich najchętniej zastosujesz w przypadku swojej firmy.

WooCommerce czy Prestashop? Którą platformę wybrać?

Choć WooCommerce i PrestaShop służą do uruchamiania sklepów internetowych, między nimi istnieje kilka znaczących różnic. Czym są WooCommerce i PrestaShop? Poznaj najlepsze platformy e-commerce.

PrestaShop jest platformą służącą do stawiania sklepów internetowych. Posiada wiele funkcji oraz szeroki wybór dostępnych szablonów, dzięki którym witryna zaprezentuje się bardzo estetycznie. Możesz także zdecydować się na stworzenie sklepu od zera – to opcja dla zdecydowanie bardziej zaawansowanych użytkowników. To platforma open-source, co oznacza możliwość zmiany i rozpowszechniania oprogramowania.

WooCommerce to wtyczka do WordPress, która oferuje wszystkie narzędzia niezbędne do uruchomienia sklepu internetowego. Z jej poziomu możesz między innymi zarządzać zamówieniami, oferować różne metody płatności lub wysyłki, tworzyć raporty biznesowe, a także zdobędziesz istotne narzędzia marketingowe.

Woocommerce a Prestashop – porównanie.

Sprawdź porównanie najważniejszych aspektów w kwestii działania obydwu platform – WooCommerce oraz PrestaShop. Obie od lat uzyskują bardzo dobre wyniki i są najczęściej wybierane przez osoby rozpoczynające sprzedaż internetową. Ich działanie pod kilkoma względami nieznacznie się różni – zobacz, który system będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

Design – Woocommerce czy PrestaShop?

PrestaShop oferuje wiele rodzajów szablonów sklepów internetowych – darmowych oraz płatnych. Wersje, za które nie musisz płacić, również świetnie się zaprezentują. Jednak to właśnie opcja Premium szablonów sprawi, że sklep internetowy zaprezentuje się najbardziej profesjonalnie, gdyż da Ci więcej możliwości dostosowania wyglądu frontu sklepu.

WooCommerce zapewnia estetyczne szablony, jednak przed wykorzystaniem ich w sklepie internetowym należy je zmodyfikować. Często prezentują się bardzo podobnie do stron internetowych, których celem nie jest sprzedaż. Może być to mylące dla potencjalnych klientów.

Jeśli zależy Ci na jak najlepszym designie i nie chcesz dokonywać dużej ilości zmian w wyglądzie szablonów, zdecyduj się na PrestaShop.

Woocommerce wtyczka do WordPress czy Prestashop – panel zarządzania.

Platformy posiadają bardzo intuicyjny interfejs, który pozwala na łatwą obsługę. Można także uzupełniać je o nowe moduły, zyskując możliwości rozwoju swojego sklepu internetowego. Jednak to w PrestaShop mamy do czynienia z bardziej złożonym schematem. Jest to spowodowane znacznie większą ilością funkcji, jakie platforma ma do zaoferowania, także konfiguracja sklepu PrestaShop jest o wiele bardziej złożona.

Jeżeli nie jesteś już osobą początkującą w obsłudze tego typu platform i złożony schemat nie będzie Ci straszny – zdecyduj się na PrestaShop.

Płatności – Woocommerce i PrestaShop – wady i zalety.

Obydwie platformy posiadają wtyczki do płatności poprzez np. PayU, przelewy24 czy PayPal. Wiele z dostępnych metod płatności jest zupełnie darmowa i łatwa do użycia. Natomiast za kilka z nich będzie trzeba zapłacić. Jedną z dodatkowych opcji płatności jest płatność kartą kredytową. Kolejne koszty mogą być problemem dla niektórych właścicieli przyszłych sklepów internetowych, jednak istnieje dużą możliwość, że darmowe metody płatności staną się wystarczające. Niektóre funkcjonalności jak nieistniejące pole NIP w zamówieniach WooCommerce można dodać za pomocą własnego kodu lub przy użyciu dodatkowych wtyczek.

Bezpieczeństwo – Woocommerce czy PrestaShop?

Kwestia bezpieczeństwa w przypadku sklepów internetowych jest kluczowa. Posiadają one wrażliwe dane klienta, a ich ujawnienie może doprowadzić do kradzieży i wielu kłopotów związanych z działalnością sklepu.

Ze swojej strony możesz zadbać o większe bezpieczeństwo poprzez regularną aktualizację. Nowe wersje platform mogą posiadać udoskonalone zabezpieczenia. Istotny jest też wybór hostingu, który spełnia wymagania dla WordPress czy PrestaShop. Niezależnie od wyboru platformy, w HitMe oferujemy specjalnie przygotowany Hosting WordPress oraz Hosting PrestaShop wyróżniający się szybkością i wdrożonymi zabezpieczeniami dla e-commerce.

Zalety i wady WordPress z Woocommerce – jak wpływa na SEO?

Chcesz posiadać bloga w swoim sklepie internetowym? Dzięki niemu możesz pojawić się wysoko w rankingu w wyszukiwarce. Aby go stworzyć go w sposób zaawansowany, użyj WordPress, który jest powiązany z WooCommerce. Z punktu widzenia SEO, posiadanie tej właśnie platformy jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli chcesz zoptymalizować swoje treści, do WooCommerce dodaj wtyczkę Yoast SEO.

WooCommerce to platforma najlepiej sprawdzająca się do tworzenia blogów, jednak w kwestii pozycjonowania PrestaShop także ma wiele do zaoferowania. Za jego pomocą możesz edytować wszystkie podstawowe elementy takie jak tytuły i meta description oraz dodawać linki semantyczne.

Podsumowując – na co zwrócić uwagę przy wyborze platformy e-commerce?

Wybierz WooCommerce, jeżeli w swoim sklepie internetowym skupiasz się na tworzeniu wysokiej jakości treści. Jest połączony z WordPress, dlatego tworzenie wpisów stanie się niezwykle ułatwione. Ta platforma jest dużo bardziej budżetowym rozwiązaniem, ze względu na wiele darmowych wtyczek.

PrestaShop wymaga inwestowania w bardziej profesjonalne rozwiązania – np. szablony. Dzięki temu uzyskasz ciekawy wygląd sklepu, który wyróżni się na tle konkurencji. To rozwiązanie dla osób posiadających większy budżet.

Obydwie platformy nie wykazują problemów pod względem wydajności. Pamiętaj jedynie, że WooCommerce radzi sobie najlepiej z mniejszymi sklepami internetowymi – średni ruch nie stanowi natomiast dla niego żadnego problemu.