Domena hosting strona internetowa – różnice – co jest co?

Obrazek dla Domena hosting strona internetowa – różnice – co jest co?

Mam stronę! Co potrzebuję jeszcze?

Wielu ludzi ma problem ze zrozumieniem struktury strona-domena-hosting. Dlatego zobrazujemy to na na prostym przykładzie.

  1. Posiadamy stronę internetową (pliki). Ktoś nam ją wykonał (programista, agencja reklamowa). Zobrazujmy stronę na przykładzie samochodu.
  2. Potrzebujemy domenę. Aby odwiedzający mógł wpisać jakąś nazwę w pasku adresu – i wyświetliła się nasza strona. Zobrazujmy to tablicą rejestracyjną.
  3. Potrzebujemy hosting. Czyli serwer, który działa 24h i ma dostęp do łącz sieciowych, gdzie są 1. pliki oraz, na który wskazuje 2. domena – zobrazujmy to jako garaż.

Domena hosting strona internetowa co jest co

Czy wszystko musi być w jednym miejscu?

Możemy mieć wiele stron.
Możemy mieć wiele hostingów.
Możemy mieć wiele domen.

Ale nie jest to ani wygodne, ani tym bardziej nie jest to opłacalne.

W HitMe.pl oferujemy serwery na pliki dla Twojej strony – są to serwery z administracją, tzn. że nie musisz się martwić o większość zadań związanych z hostingiem – zrobimy to za Ciebie.

Zobacz serwery

Domena hosting strona internetowa - różnice - co jest co?

Mam domeny w różnych miejscach.
I czasami zapomnę zapłacić.

Możemy również posiadać jeden hosting oraz wiele różnych rejestratorów domen, których ustawienia wskazują na jeden hosting. Każdy rejestrator udostępnia dostęp do tzw. panelu domeny, gdzie możemy zarządzać takimi ustawieniami jak:

  1.  tym kogo-pytać-gdzie-prowadzi-domena – czyli wskazanie serwerów DNS
  2. lub samymi wpisami DNS na jaki hosting (adres IP) prowadzi domena

Wszystko zależy od ceny. Czy nam się to opłaca. W większości przypadków – posiadanie domen u wielu rejestratorów nie jest ani trochę opłacalne.

Przenieś w jedno miejsce!

Ponadto przy przenoszeniu usług do jednego operatora zyskujemy na cenie ale i również na tym, że wszystko mamy w jednym miejscu, przez co ułatwia nam to życie. Każdy niewprawiony przedsiębiorca ma kwaśną minę, gdy musi płacić te wszystkie domeny, hostingi w różnych miejscach. Dla osoby nieobeznanej łatwo się pogubić.

W HitMe.pl oferujemy tanie Domeny, cena domeny po rejestracji czy po darmowym transferze domeny .pl podczas przedłużenia będzie zawsze taka sama jak w naszym cenniku.
Sprawdź ceny domen

Sprawdź!

TANI HOSTING WWWSERWERY VPSCENNIK DOMEN