Jaki hosting www pod WordPress?

Obrazek dla Jaki hosting www pod WordPress?

Oczywiście pod WordPress wystarczy pierwszy lepszy hosting, spełniający jego wymogi. Jednak wraz z rozwojem strony zaczynamy napotykać określone przeszkody w postaci np.: rosnącej liczby odwiedzin, większej liczby wyświetleń, rozbudowywanej grafiki. Tak więc jaki hosting www pod WordPress wybrać? Poznaj najlepsze warunki techniczne hostingu pod WordPress.
Dlatego już na początku wybierz odpowiedni hosting, aby bez przeszkód rozwijać swoją stronę, bloga czy sklep na WordPress. Istotnym czynnikiem znacząco wpływającym na pozycjonowanie, jakość i działanie Twojej strony na WordPress jest szybkość.

Jak pokazują badania, większość odwiedzających “ucieka” ze strony, jeżeli treści nie załadują im się dostatecznie szybko (w przeciągu maksymalnie 3 – 4 sekund). Ponadto, wraz ze wzrostem czasu ładowania się strony, odpowiedzi z serwera, czynnik odrzuceń jest coraz większy, niezależnie od poszukiwanych informacji. Dodatkowo, szybkość ładowania się strony podnosi jej pozycję w Google, tym samym odgrywając dużą rolę w pozycjonowaniu SEO i decydując o tym, czy zatrzymamy na pierwszym etapie odwiedzającego.

Przedstawię teraz 9 konkretnych zagadnień, których znajomość pozwoli na wybór odpowiedniego dla Ciebie hostingu www pod WordPressa (Twoją stronę www).

Czas odpowiedzi na zapytanie z serwera i ładowanie się www.

W związku z przywiązywaniem przez Google uwagi do szybkości ładowania się strony, powstało wiele rozwiązań Enterprise usprawniających działanie hostingu. Zauważ jednak, że nie każdy hosting oferuje to w standardzie. Znacząco wyróżniającym się rozwiązaniem w tym przedziale technicznym jest LiteSpeed Enterprise, który w porównaniu do zwykłego apache zwiększa wydajność i szybkość odpowiedzi z serwera. Ładowanie strony jest nawet 7-krotnie szybsze w stosunku do apache’a, przy czym wiele kwestii związanych z html, css, php jest tu zoptymalizowanych i zabezpieczonych.

Bazy danych na SSD

Jak wiadomo, WordPress pracuje w pełni na bazie danych MySQL, dlatego wybór hostingu który zapewni nam wysoką wydajność baz danych, z pewnością skutecznie zwiększy wydajność naszej strony. Dlatego wybierając hosting szukajmy informacji, czy bazy danych są utrzymywane na dyskach SSD. Da nam to pewność, że będziemy mogli spokojnie pracować, bez obaw o wolne ładowanie treści z bazy danych. Oczywiście są dostępne moduły cachujące treści strony. Nie powinniśmy jednak ratować się cache przed wolną pracą baz danych, a jedynie stosować go w celu przyspieszenia ładowania się naszej strony. Wykorzystajmy technologię i możliwości, aby podnosiły one wydajność naszej strony.

Połączenie szyfrowane HTTPS

Kolejny czynnik wpływający na pozycję naszej strony w przeglądarce, ale też na poczucie bezpieczeństwa odwiedzającego, to certyfikat SSL. Możliwość zainstalowania takiego certyfikatu bez konieczności kupowania dedykowanego adresu IP na hostingu, będzie dla nas ogromnym plusem. Certyfikaty SSL, zaufanych światowych wystawców, można nabyć już od 24zł/rok w HitMe.pl. Koszt jest niewielki, a podnosi to ocenę naszej strony w Google i co najważniejsze – w oczach odbiorcy.

Polecamy także zapoznać się z:

Co to jest SSL Instalacja Certyfikatu SSL

Wygodny klient pocztowy

Wersje PHP cały czas się zmieniają. Są nieustannie rozwijane, a każda nowa wersja przynosi dodatkowe korzyści:

  • większa wydajność (finalna wersja PHP 7.0 (5.7) ma być aż 7-krotnie szybsza od pozostałych wersji),
  • większe bezpieczeństwo,
  • większe możliwości i funkcjonalność.

Dostęp do procesora i pamięci RAM

Oprócz wyżej wymienionych czynników wpływających na możliwości i wydajność hostingu, bardzo często ukrywany lub słabo opisywany jest procesor.
Istnieje wiele możliwości rozliczania przydzielania mocy do CPU czy pamięci ram. W wielu przypadkach występują limity punktów, które dziennie możemy wykorzystać w przydziale do mocy procesora. Niestety, niekiedy punktacja jest tak słabo wyliczona, że okazuje się, iż będziemy musieli czekać do końca dnia na odnowienie się limitu punktów. Dopiero odnowienie się limitu punktów pozwoli naszej stronie odzyskać wydajność. W HitMe.pl stosujemy rewolucyjne w tym zakresie rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik otrzymuje stałe wartości dostępowe do określonego zegara procesora oraz wysokie limity dostępu do pamięci ram. Dzięki temu będzie mógł bez obaw o wydajność, przez cały dzień korzystać z mocy procesora, wysokich limitów pamięci ram, a skrypty i zaawansowane operacje będą mogły bez przeszkód zawsze dobrze się wykonywać.

Izolacja od innych użytkowników hostingu WWW

Przyjrzeliśmy się dogłębnie problemowi, z którym boryka się każdy użytkownik zwykłego hostingu www – wpływowi innych użytkowników na wydajność Twojego hostingu.
Otóż w HitMe.pl, wykorzystując najlepsze sprawdzone rozwiązania CloudLinux, każdy użytkownik jest w pełni odizolowany od innych użytkowników. Obciążenie innych użytkowników nie wpływa na szybkość ładowania Twojej strony, a co za tym idzie, na jej wydajność i pozycję w przeglądarce.

Automatyczny instalator skryptów np. WordPress

Nie zawsze będziemy z korzystali z automatycznego instalatora skryptów, jednak jeżeli jest już dostępny, to czemu nie spróbować, np. uruchomić i przetestować, oszczędzając swój czas.

Tak wygląda instalacja WordPressa na hostingu www w HitMe.pl

Jeżeli hosting pod WordPressa da nam takie funkcje, będziemy mieli ogromną przewagę nad innymi. Zawsze będziemy mogli wdrażać, testować nowe wersje WordPressa, korzystać z nowych funkcji jako pierwsi.

Dodatkowo, jeżeli otrzymamy też możliwość doboru modułów php, np.: xcache, opcache, memcache, podnoszących znacząco możliwości WordPressa i jego wtyczek, nie będzie żadnych przeszkód, aby uruchamiać różne zaawansowane wtyczki do podnoszenia efektywności i wydajności naszych stron.

Specjalna oferta dla WordPress w HitMe

hosting dla wordpress

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE NA POTRZEBY TWOJEGO WP!

Tylko teraz w promocji!

Sprawdź ofertę Hosting pod WordPress®