Jak uruchomić własny sklep na PrestaShop?

Obrazek dla Jak uruchomić własny sklep na PrestaShop?

Jeśli chcesz szybko uruchomić własny sklep na platformie PrestaShop ten poradnik pomoże Ci rozpocząć przygodę z e-commerce. Za pomocą kilku kliknięć zainstalujesz swój sklep on-line, gotowy do wprowadzania produktów i ustawienia parametrów sprzedaży.

Ten poradnik opisuje prostą i szybką instalację sklepu PrestaShop na hostingu HitMe, jak i również przyda się na każdym innym hostingu, który dysponuje auto-instalatorem skryptów. Jeżeli nie masz jeszcze hostingu sprawdź nasz Hosting PrestaShop, obecnie pierwszy rok za 50% ceny.

Instalacja PrestaShop

Aby rozpocząć instalację:

installatron

Instalacja PrestaShop z automatycznego instalatora skryptów na hostingu.

Następnie wybieramy polecenie [1] Instaluj tę aplikację.

instalacja PrestaShop

Polecenie instalacji aplikacji PrestaShop.

Pierwszą rzeczą, jaką musimy ustawić zanim rozpoczniemy instalację PrestaShop to wybór domeny, pod którą nasz sklep będzie funkcjonował. Do dyspozycji mamy [1] rozwijalną listę podpiętych domen do naszego hostingu, z której wybieramy odpowiedni wariant. Możemy też ręcznie dopisać ścieżkę, jeśli chcemy aby nasz sklep był dostępny pod katalogiem w domenie np. mojadomena.pl/sklep.  Poniżej wyświetla się podgląd adresu sklepu, w zależności od ustawień.

Jeśli nie masz jeszcze dodanej domeny do hostingu, zobacz „Jak dodać domenę” na naszym wiki.

domena prestashop

Ustawienia instalacji. Wybór domeny dla sklepu PrestaShop.

[1] Istotną rzeczą jest podanie adresu e-mail administratora sklepu, czyli głównej osoby zarządzającej całą aplikacją PrestaShop. Tu możemy podać adres e-mail zarówno taki, który będzie dedykowany tylko dla sklepu lub nasz ogólny. Będzie on służył do logowania i otrzymywania powiadomień. Wpisujemy też własne hasło lub używamy przycisku [Generuj hasło] [Pokaż hasło].  Hasło zapamiętujemy.

[2] W celu rozpoczęcia instalacji klikamy „Zainstaluj” .

email admin

Ustawienie adresu e-mail dla administratora sklepu.

Autoinstalator rozpocznie instalację PrestaShop w wybranej lokalizacji. Po zakończeniu instalacji otrzymamy adresy URL z [1] linkami dostępowymi do witryny sklepu oraz panelu administracyjnego.

proces

Rozpoczęty proces instalowania aplikacji PrestaShop. W trakcie i po zakończeniu.

Gotowe.

Logowanie do sklepu.

Wchodząc na adres naszego sklepu naszym oczom ukaże się sklep z domyślnym wyglądem, który będziemy mogli zmienić oraz przykładowymi produktami. Możemy teraz zobaczyć jak pracuje front sklepu.

Przykładowy sklep

Instalacja zakończona. Domyślny wygląd z przykładowymi produktami.

Drugi link z listy to adres logowania do panelu zarządzania sklepem PrestaShop.

[1] Podajemy adres e-mail oraz hasło ustalone podczas instalacji aplikacji.

prestashop logowanie

Formularz logowania do panelu sklepu PrestaShop.

Po kliknięciu Zaloguj się, naszym oczom ukaże się pulpit sklepu oraz okno powitalne z możliwością [1] przejścia samouczka objaśniającego podstawowe kroki konfiguracji.

ekran powitalny

Ekran powitalny PrestaShop umożliwi przejście samouczka.

Samouczek PrestaShop.

Cała konfiguracja sklepu to proces, który dla każdego sklepu będzie ciut odmienny, niemniej jednak Samouczek poprowadzi Cię i objaśni w jaki sposób dodać swój pierwszy produkt oraz jak ustawić jego cenę. Dzięki niemu dowiesz się także w jaki sposób dodać logo swojej firmy, a także jak zmienić całkowicie wygląd sklepu używając gotowych szablonów styli z katalogu. Dowiesz się w jakie sposoby płatności są dostępne dla klientów już na początku oraz jak dołożyć dodatkowe metody. Samouczek objaśni też gdzie szukać aktualnie skonfigurowanych metod wysyłki oraz poprowadzi przed katalog modułów czyli dodatków, które jeszcze bardziej mogą dostosować własny sklep PrestaShop do Twoich potrzeb.

Hosting PrestaShop  taniej -50%!

Każdy kto wybierze okres płatności za hosting PrestaShop w wariancie rocznym zapłaci o 50% mniej za pierwszy rok usługi! Nie trzeba podawać żadnego kodu czy aktywować promocji. Wystarczy że wybierzesz płatność na rok z góry. Promocja ograniczona czasowo.

Podoba Ci się? 1
Miniaturka Adam
Adam

Idealistyczny DevOps/Backend developer po służbie w formacji I-szej linii wsparcia, od 9 lat sercem związany z HitMe, przez którego teraz na blogu pojawia się tyle artykułów poświęconych platformie WordPress ;-).