Mega Poczta w hostingu HitMe.pl

Obrazek dla Mega Poczta w hostingu HitMe.pl

Co to jest MegaPoczta?

W odróżnieniu od rozwiązania, w którym zarówno serwer WWW oraz serwer poczty funkcjonuje w ramach tej samej infrastruktury hostingowej – MegaPoczta to wydzielony sprzętowo, zewnętrzny serwer pocztowy. Do Twojej dyspozycji masz dodatkowe wydzielone miejsce tylko na Twoją pocztę. Pojemność MegaPoczty jest dodatkową pojemnością, nie wchodzącą w limit pojemności Serwera WWW. I to aż drugie tyle pojemności dyskowej tylko dla Twoich maili!

 

A po co tak rozdzielać?

Wydajność. Bezpieczeństwo. Kopie zapasowe.

Rozdzielenie poczty od powłoki WWW ma w sobie nieocenione atuty. Osobna przestrzeń na pocztę pozwala nie tylko na realne, fizyczne odseparowanie serwera WWW od serwera poczty ale i co ważne – pozwala na wydajniejszą pracę. Ponadto, rozdzielenie wpływa zarówno na zwiększenie bezpieczeństwa obydwu powłok jak i ułatwia przywracanie danych (np. można przywrócić tylko kopię zapasową poczty lub tylko kopię zapasową powłoki WWW). Skalowanie też pełni tu istotny atut – brakuje Ci miejsca? – możesz zoptymalizować koszty i zwiększyć tylko przestrzeń poczty.

MegaPoczta w HitMe.pl – to dodatkowe drugie tyle miejsca na pocztę, co na stronę WWW. Dodatkowo zyskujesz wydajność, bezpieczeństwo i mniej spamu dzięki technologii MagicSpam!

Jak działa MegaPoczta?

Klienci mają do dyspozycji dwa panele hostingowe: jeden do zarządzania kontem hostingowym tzw. Panel hostingowy, oraz drugi – do zarządzania wyłącznie powłoką e-mail – Panel MegaPoczty.

Na obydwa panele logujemy się tymi samymi danymi dostępowymi.

Dwa panele

Dwa panele DirectAdmin. Nowe domeny na panelu hostingowym [1] muszą być dodane również na [2]

Dodawanie nowych domen – a dwa panele?

Pierwsza domena, która została automatycznie utworzona podczas zakładania konta przy składaniu zamówienia na Hosting WWW NVMe lub Hosting Elastyczny/Hosting pod WordPress doda się automatycznie na zewnętrznym serwerze poczty (Megapoczta), lecz gdy zechcemy później dołożyć nową domenę do naszego konta hostingowego i skonfigurować na niej skrzynki pocztowe – należy pamiętać, iż musimy ją również dodać w drugim panelu poczty, który jest dedykowany zarządzaniu kontami pocztowymi. Dopiero potem możemy tworzyć nowe konta e-mail w domenie.

 

Logowanie do Webmaila.

Aby zalogować się do poczty z poziomu przeglądarki internetowej używamy adresu https://poczta.hitme.pl/ lub wybierając odpowiednią opcję z któregokolwiek panelu.

webmail megapoczta

Link do panelu webmail.

Z MegaPocztą w HitMe.pl  nie martwisz się że Twoje strony WWW nagle zajmą potrzebne miejsce poczcie. Dodatkowo, otrzymujesz drugie tyle pojemności tylko dla Twoich maili.

Uwaga! Należy pamiętać iż po wpisaniu loginu i hasła musimy również wybrać odpowiedni serwer pocztowy aktywnej usługi

webmail logowanie

Logowanie do Webmail.

w przypadku Hostingu WWW NVME będzie to H4.hitme.net.pl, a w przypadku Hostingu Elastycznego czy Hostingu po WordPress będzie to Hosting Elastyczny mx1.hitme.net.pl

 

Kopie zapasowe – dwa panele.

Jeśli zlecimy utworzenie kopii zapasowej w Panelu Hostingowym  – w tym panelu zostanie utworzona kopia zapasowa ale z wyłączeniem Poczty. Tj. struktura i zawartość takiej kopii nie będzie zawierała kont pocztowych, wiadomości itd.

Jeśli zaś utworzenie kopii zapasowej zlecimy z Panelu MegaPoczty – w tym panelu zostanie utworzona kopia, która zawierać będzie wyłącznie dane kont pocztowych, wiadomości itd.

W ten sposób w zależności od Panelu, w którym wykonujemy kopię – możemy zlecać i przywracać kopie zapasowe albo powłoki WWW/FTP albo POCZTY. Przy czym przywracanie takich kopii nie wpływa na powłoki, których te kopie nie zawierają. 

kopia zapasowa

Kopia zapasowa zlecona z Panelu Hostingu – zawiera i przywróci wszystkie dane za wyjątkiem Poczty.

 

Kopia Poczty

Kopia zapasowa zlecona z Panelu MegaPoczty – zawiera i przywróci tylko dane poczty.

Informacja: W każdym panelu są widoczne oddzielne kopie zapasowe. W panelu MegaPoczty nie będą widnieć kopie zapasowe zlecone w Panelu Hostingowym i vice versa.

 

Hosting bez SPAM-u

Miniaturka Adam
Adam

Idealistyczny DevOps/Backend developer po służbie w formacji I-szej linii wsparcia, od 9 lat sercem związany z HitMe, przez którego teraz na blogu pojawia się tyle artykułów poświęconych platformie WordPress ;-).