WordPress Google PageSpeed 100/100? Jak to zrobić?

Wdrożenie obsługi formatu WebP przez Wordpress


img

Dowiesz się: Jak poprawić wynik Google Page Speed dla Wordpress dzięki wdrożeniu obsługi plików graficznych w formacie WebP.

Dla systemu operacyjnego: Każdy

 

Chcesz osiągnąć wysoki wynik w Google Page Speed?

Google promuje w rankingach wyszukiwania strony, które są zabezpieczone certyfikatem SSL oraz te, które są zoptymalizowane i ładują się szybko odwiedzającym.

Pisaliśmy o tym w poprzednich poradnikach, które mają na celu optymalizację WordPress i zwiększenie oceny Google Page Speed:

 

Format WebP!

W tym poradniku omówimy kolejną rzecz, którą zadowolisz Google – a co za tym idzie – uzyskasz lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania jest – użycie nowych formatów graficznych (np. WebP).

I tu pojawia się problem. Jest to dość nowy format plików graficznych. I o ile przeglądarki sobie już z nim radzą i wspierają go w swoich najnowszych wersjach – WordPress nie wspiera natywnie tych plików graficznych. Mimo wszystko Google bardzo chce abyśmy mimo wszystko używali nowych formatów na swoich stronach. I całkiem słusznie. Nowe formaty przygotowane swą kompresją pod ludzkie oko, świetnie sprawdzają się na urządzeniach mobilnych. A skoro Google już od dawna indeksuje strony oceniając w trybie “Mobile first!”.

Wypadałoby się tym zająć.

 

WordPress i pliki WebP?

Z pomocą przychodzi nam wtyczka WebP Converter for Media autorstwa naszego rodaka Mateusza Gbiorczyka

Za pomocą tej wtyczki:

  1. WordPress automatycznie stworzy odpowiedni plik graficzny podczas wgrywania nowego zdjęcia do Biblioteki Mediów
  2. automatycznie wygeneruje odpowiedniki WebP naszych obecnych zdjęć i grafik, które już znajdują się w Bibliotece Mediów
  3. wtyczka używa detekcji wspierania WebP przez przeglądarki – W razie gdy przeglądarka nie wspiera obsługi WebP – na stronie wyświetlony zostanie plik oryginalny.
  4. a wszystko to zrobi z automatu – za pośrednictwem kilku kliknięć i bez zmiany URL prowadzących do obrazów (wszystko za pomocą mod_rewrite!)

 

Jak przygotować WordPress pod WebP?

Instalujemy i aktywujemy wtyczkę z oficjalnego repozytorium wyszukując frazę WebP Converter for Media lub pobierając z tego linku

 

Po aktywacji wtyczki przechodzimy do jej ustawień.

Ustawienia -> WebP Converter

Wtyczka działa z automatu.

Od razu po aktywacji, będzie tworzyła odpowiednik WebP dla każdego formatu graficznego pliku, który prześlemy do Biblioteki Mediów.
Ustawienia możemy zachować domyślne. W większości przypadków sprawdzą się świetnie.

Jedyną rzeczą, jaką musimy zrobić to wygenerować odpowiedniki WebP dla wszystkich tych plików, które już są w naszej Bibliotece.

 


Wykonujemy to w sekcji ‘Regenerate Images‘ -> klikając w przycisk Regenrate All.

Strony: 1 2

351 wyświetleń

Podziel się lub polub!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × two =Zapraszamy do HitMe.pl


Twój obecny hosting Cię męczy i ...

…i nie masz czasu na ciągłe zmiany i szukanie nowych opcji? Wybierz naszą ofertę – znajdziesz u nas pakiet idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, a jeśli go nie ma – chętnie przygotujemy indywidualne rozwiązanie, a wszystko to w sposób, który nie obciąży Cię finansowo.